post

Różnego rodzaju polisy na życie są z pozoru bardzo podobne. Jednym z kryteriów pozwalających wybrać tę najbliższą naszym wymaganiom jest uwzględnienie miejsca w rankingu branżowym. Jeśli dana polisa jest stale pomijana w ubezpieczeniowych zestawieniach, zakup ubezpieczenia lepiej rozważyć w innym towarzystwie.

 

Ranking ubezpieczeń na życie dostarcza miarodajnych informacji na temat konkretnej polisy. Dlaczego tak się dzieje? O miejscu danej polisy czy towarzystwa w kategorii ubezpieczenia na życie decydują sami posiadacze ocenianego produktu. W dobie internetu i swobody wymiany informacji wszelkiego rodzaju rankingi i zestawienia zajmują się wielkim powodzeniem i bywa, że wielu konsumentów składa się ale tym kryterium.

 

Weźmy dla przykładu towarzystwo ubezpieczeniowe, które stanowi w swojej ofercie polisę na życie. Na co zwrócić uwagę? Jest kilka „żelaznych” wytycznych. Przede wszystkim ocenia się proces zakupu. Tu że być różnie ze względu na możliwość zakupu stacjonarnego i zdalnego. W pierwszym przypadku o wrażeniu decyduje doradca ubezpieczeniowy. Dalej – cena polisy. To jedyny z najważniejszych czynników, jednak nie zawsze najniższa kwota składki będzie oznaczać dopasowaną ochronę. Jeśli chodzi o finanse, decyduje również wysokość odszkodowania. Posiadacze polisy szczególnie chętnie oceniają sam proces likwidacji szkody, i pełne zadowolenie z usług towarzystwa. Dwie ostatnie wartości mają charakter co prawda ściśle subiektywny, ale każda krytyka będzie dla towarzystwa sygnałem do reakcji, a dla klienta pomocną wskazówką przy wyborze polisy.