post

Co to takiego karencja? Jest ostatnie czas, który musi upłynąć od podpisania umowy ubezpieczeniowej zanim ta zacznie obowiązywać. Co to dobrze oznacza? Przede wszystkim oznacza to, że w okresie trwania karencji nie jesteśmy uprawnieni do otrzymania świadczeń nawet jeśli dojdzie do zdarzenia od którego się ubezpieczyliśmy. Okres trwania karencji jest uzależniony od konkretnego ubezpieczyciela. Czasem jest to miesiąc, czasem trzy, a nawet pół roku. Są jednak produkty ubezpieczeniowe oferowane bez okresu karencji. 

Karencja nie jest tylko bezdusznym przepisem firm ubezpieczeniowych. Ma ona chronić interesy firmy przed wyłudzeniami tych, którzy ubezpieczają się tylko w celu łatwego zarobku. Tak jak to często jest, rykoszetem uderza to w uczciwych klientów. Jeśli martwi nas fakt, że mimo wykupienia ubezpieczenia nie jesteśmy chronieni – możemy poszukać oferty produktu gwarantującego ubezpieczenie bez karencji. 

Wielu ubezpieczycieli ma w naszej ofercie tego typu propozycje. Oczywiście zakup takiego ubezpieczenia składa się w dodatkowymi kosztami. Nie są to wysokie kwoty, jednak warto dokładnie zapoznać się z umową i zorientować się czy będzie toż opłata jednorazowa czy też doliczany będzie nam koszt to każdej opłacanej składki. Będąc taką informację możemy łatwo obliczyć czy dany produkt jest korzystny dla swej potrzeby klienta. 

Ubezpieczenie bez karencji zapewnia pełną opiekę od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej. Pamiętać jednak trzeba, by zawsze dokładnie przeczytać umowę przed podpisaniem.