post

Nic nie zrekompensuje utraty bliskiej osoby, a nawet przy największej stracie przychodzi w celu moment, gdy trzeba wrócić do racjonalnego życia. Pieniądze nic nie zwrócą ale mogą pomóc przejść przez trudny okres i zabezpieczyć finansowo w trudnych chwilach. Właśnie ze względu na te, przykre i niełatwe, momenty warto posiadać polisę na życie.

Polisa na życie wpływa na prostych zasadach. Przy zawieraniu umowy ustala się wysokość świadczenia jakie zostanie wypłacone wskazanej wcześniej osobie w przypadku śmierci. Taką, wskazaną wcześniej, osobę nazywa się uposażonym. 

Oczywiście zabezpieczenie bliskich przed śmiercią to właśnie jedna z możliwości polisy na życie. Taką założyć można również choćby po to, by odkładać na emeryturę. Wysokości emerytur nie są dostatecznym poziomie aby standard życia po przejściu na nią nie uległ zmianie. Dodatkowe środki są więc rozsądnym i funkcjonalnym rozwiązaniem. Innym celem założenia polisy na bycie że być chęć oszczędzania np. dla dzieci czy wnuków. Kiedyś przyjdzie im opuścić rodzinne gniazdo, a to dodatkowe fundusze na studia czy własne mieszkanie będą ułatwieniem pociechom startu w nowe, bardziej samodzielne życie.

Dostępnych jest dużo szans na założenie polisy na życie. Sami także możemy określić jakiej jest być wysokości. To rozwiązanie pewne i zabezpieczające przyszłość lepiej niż chowanie pieniędzy „do skarpety” czy wiara w to, że „jakoś to będzie”.