post

Ubezpieczenie na życie to ubezpieczenie na wypadek śmierci lub innego nieszczęśliwego zdarzenia, które zostało objęte polisą. Mówiąc inaczej, jeśli wykupimy polisę na życie, w razie naszej śmierci czy nieszczęśliwego wypadku, nasi bliscy otrzymają świadczenie pieniężne, którego suma będzie wynikać z wysokości uiszczanych składek.

ubezpieczenie

Jak zabrać się za wybór polisy?

Omawiając, co to jest ubezpieczenie na życie należy wskazać, że rynek proponuje rozmaite, liczne propozycje, pochodzące od różnych zakładów ubezpieczeniowych. Decyzja o polisie na życie to bardzo istotna kwestia. Umowę podpisujemy zazwyczaj na długi okres, podczas którego powinniśmy regularnie opłacać składki.

Przede wszystkim warto wiec przemyśleć i przeanalizować swoje możliwości finansowe. Trzeba oszacować, jaką kwotę możemy i chcemy przeznaczyć na każdą składkę. Im więcej jesteśmy w stanie wyłożyć, tym wyższa kwota ubezpieczenia, a w konsekwencji korzystniejsze świadczenie w razie przykrego zdarzenia. Co jeszcze jest ważne, by wybrać dobre ubezpieczenie? Najlepiej przemyśleć, jakie mamy potrzeby, czego oczekujemy, na co liczymy. Nie podejmujmy pochopnej decyzji, nie podpisujmy umowy z pierwszym lepszym zakładem ubezpieczeniowym. Korzystne może okazać się zestawienie kilku różnych propozycji. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie podjąć decyzji, udaj się do doradcy ubezpieczeniowego.

Na co możemy się zdecydować?

Dostępne są rozmaite oferty. Można zdecydować się na polisę wyłącznie ochronną bądź pełniącą funkcję ochronno-inwestycyjną. Jedynie ochronę zapewni nam klasyczne ubezpieczenie na życie podpisywane na określony czas. W razie śmierci, czy nieszczęśliwego zdarzenia, bliscy otrzymują odpowiednie świadczenie. Ponadto osoby, którym zależy na inwestowaniu mogą wybrać polisę inwestycyjną lub polisę na życie i dożycie. Część składek w przypadku tego rodzaju polis jest przeznaczana na inwestycje, a część, tradycyjnie, na cele ochronne. Na dodatek można zakupić polisę posagową lub wykupić ubezpieczenie grupowe. Pierwsza z podanych polega na tym, że rodzice przez wskazany okres uiszczają składki. Gdy dziecko kończy 18 lat, może liczyć na wypłatę określonej kwoty pieniężnej, której wysokość zależy, rzecz jasna, od wysokości składek. Z kolei ubezpieczenie grupowe wykupuje się w zakładzie pracy, jeśli pracodawca to umożliwia. Z reguły składki, w części, a często także w całości, opłaca pracodawca.

Potrzebujesz ubezpieczenia? Zobacz ranking http://www.rankingubezpieczeniowy.pl/